Odvětví zabývající se výrobou mezistěn a zpracováním vosku

Odvětví zabývající se výrobou mezistěn a zpracováním vosku

Další z prioritních odvětví našeho projektu.
Na vosku a mezistěnách, případně souších, stojí celý koloběh života včel. V poslední době jsme se potýkali s nedostatkem, připadaným pozdním dodáním, mezistěn. A jak víte, bez mezistěn a potažmo vosku, to jde špatně.

Proto jsme se rozhodli vybudovat plně automatickou linku na výrobu mezistěn, s kapacitou 20 kg mezistěn za hodinu. Úplně nové zázemí pro nejnovější technologie na výrobu mezistěn, s celkovou pracovní obsazeností cca 5-8 lidí. Předpokládaná výroba je cca 5000 kg mezistěn měsíčně. Vyrábět budeme mezistěny všech rozměrů a velikostí. Vzhledem k tomu, jak moc potřeba to, nejen pro nás bude, je to stěžejní věc.

Samozřejmě tomu předchází získávání kvalitního vosku. Jedná se nám o vosk čistý, bez chemických složek, což nám zajistí jeho vysokou kvalitu. Získaný vosk je upravený pouze sterilizací. Jednak produkujeme vlastní vosk, a budeme ho mít čím dál více, tak vosku od jiných včelařů.

Chceme do budoucna naučit včelaře, kteří to ještě nedělají, protože je to pracné, aby vosk, co nevíce vytěžili z každého včelstva. Jednou částí našeho projektu je i služba včelařům, při pomoci získávání této suroviny. Bez toho, aby včelaři nezískávali vosk z vlastních včelstev, to nepůjde.

Je jednoduché vše spálit a koupit nové, ale jaká tím vzniká škoda. Proto máme předjednaný systém na zpracování a vyvařovaní vosku s maximální výtěžností.  O všem se dozvíte včas.

Stále hledáme optimální linku pro naše prostory a kapacitu